Німшинська гімназія
Галицької міської ради Івано-Франківської області

Дата: 26.08.2021 10:08
Кількість переглядів: 331

Історія шкільництва у с. Німшин сягає XVIII ст. Спочатку школа була тривіальною  (мала підготовчий, перший і другий класи). Навчання проводилося польською мовою. Приміщення школи знаходилось на подвір'ї сільського дяка.

З приходом радянської влади під час радянської анексії західно-українських земель у 1939 р, школа була перейменована у початкову, в ній учив один учитель. У 1941 р. з початком німецької окупації школа була перейменована у українську народну школу, в якій було три класи. У 1942 році тут працював Михашула Михайло Васильович учителем початкових класів до 1944 року.

З приходом радянських військ у 1944 році, у початковій школі було відновлено навчання і школа стала 4-річна. Першим учителем школи був Посипанко І. В. Навчання у ній тривало аж до 1954 року.

У 1954 р. до старого корпусу резиденції священника був добудований новий корпус і навчання було перенесено у нове приміщення. Саме 1954 рік став роком заснування нової Німшинської школи. У цьому ж році школа була реорганізована у 7-річну і стала підпорядковуватись Більшівцівському райвідділу народної освіти. Першим директором школи став Михашула Михайло Васильович, який пропрацював директором школи 29 р. до 1983 р.

У 1959 році пройшла реформа освіти і школа була реорганізована у восьмирічну.

У 1983 р. директором школи стала Сохан Марія Євстахіївна, яка пропрацювала директором тільки 1 рік.

З 1984 р. по 1985 р. обов'язки директора школи виконувала завуч школи Николин Іванна Іванівна.

З 1985 р. по 1989 р. директором школи працював Бартків Мирослав Михайлович.

У 1988 р. пройшла реформа освіти і Німшинська восьмирічна школа стала неповною середньою, в якій налічувалось 9 класів.

Наступним директором школи у 1989 р. став Коваль Богдан Богданович, який пропрацював у школі 4 роки, до 1993 р.

З відновленням незалежності України, школа стала називатися - Німшинською загальноосвітньою школою І-ІІ ступенів.

У 1993 р. директором школи став Сапєгін Віктор Анатолійович, який пропрацював лише 6 місяців.

Потім 1 рік, з 1994 р. по 1995 р. директором школи працювала Луцька Ганна Йосипівна.

З 1995 р. по 2011 р. директором школи працював Кицька Мирослав Михайлович.

З 2011 р. новим директором школи працює Кузів Руслан Ярославович.

За весь свій період існування школа випустила у світ 1026 випускників, з них -  171 учня із свідоцтвом з відзнакою.

У 1920 році, після проведення адміністративної реформи, Німшинська ЗОШ І-ІІ ступенів була перепідпорядкована відділу освіти Галицької міської ради.

У 1921 році школа була перейменована у Німшинську гімназію.

Відомі особистості - випускники школи:

На даний час у Німшинській гімназії працює 16 педагогічних працівників. В школі налічується 46 учнів.

«Матеріали статті дозволяється використати відповідно до ліцензії [http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/ Creative Commons Attribution/Share-Alike]»