Німшинська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів
Галицької районної ради Івано-Франківської області

Дата: 22.06.2018 10:08

Німшинська школа була відкрита у 1946 р. у приміщенні резиденції священика.

Спочатку вона була початковою 3-х річною. Першим учителем школи був Посипанко І. В.

У 1954 р. до старого корпусу школи був добудований новий, в якому розмістились 5 нових класів. У тому ж таки 1954 р. початкова школа була реорганізована у 8-річну і стала підпорядковуватись Більшівцівському райвідділу народної освіти. Першим директором школи у 1954 р. став Михашула Михайло Васильович, який пропрацював директором школи 29 р. до 1983 р.

Наступним директором школи у 1983 р. стала Сохан Марія Євстахіївна, яка пропрацювала директором тільки 1 рік.

З 1984 р. по 1985 р. обов'язки директора школи виконувала завуч школи Николин Іванна Іванівна.

З 1985 р. по 1989 р. директором школи працював Бартків Мирослав Михайлович. За його керівництва школа зазнала найбільшого розквіту:

Перекрито шкільну їдальню і майстерню.

Побудовані зовнішні туалети.

Почала роботу група продовженого дня.

Працювало підсобне господарство, яке налічувало 40-50 кролів, 4 свиноматки, 2 коней.

У 1988 р. пройшла реформа освіти і Німшинська восьмирічна школа стала неповною середньою, в якій налічувалось 9 класів.

Наступним директором школи у 1989 р. став Коваль Богдан Богданович, який пропрацював у школі 4 роки, до 1993 р.

У 1993 р. директором школи став Сапєгін Віктор Анатолійович, який пропрацював лише 6 місяців.

Потім 1 рік, з 1994 р. по 1995 р. директором школи працювала Луцька Ганна Йосипівна.

З 1995 р. по 2011 р. директором школи працював Кицька Мирослав Михайлович. В цей період у школі відкрито новий комп'ютерний клас.

З 2011 р. новим директором школи працює Кузів Руслан Ярославович.

За весь свій період існування школа випустила у світ 1026 випускників, з них -  171 учня із свідоцтвом з відзнакою.

Найбільші спортивні досягнення:

У 1981 р. - учень 8 кл. Лесів Василь Степанович став переможцем обласних змагань з бігу на 200 м. і стрибку у довжину з розбігу і став учасником республіканських змагань.

У 1985 р. - учні 2 кл. Николин Василь Богданович і Міщук Леся Михайлівна стали переможцями змагань "Старти надій".

У 1987 р. - учень 7 класу Кравець Іван Михайлович став переможцем районного етапу по стрибках у висоту.

З 1992 р. команда учнів школи стала переможцем районного турніру з волейболу і продовжувала з перемінним успіхом утримувати свій титул до 2008 р.

Відомі особистості - випускники школи:

Николин Роман Романович - професор Державного університету (Чехія)

Михайлюк Тетяна Василівна - президент Міжнародної організації волонтерів ISEEK.

Шикета Василь Іванович - доцент Івано-Франківського НУНіГ.

Николин Петро Михайлович - аспірант  Івано-Франківського НУНіГ.

Цибух Іван Володимирович - заступник головного лікаря Галицької ЦРЛ.

Цибух Зіновій Богданович - сільський голова Демешківської с/р.

Ратайчук Ганна Володимирівна - викладач філології Одеського державного університету.

На даний час у Німшинській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів працює 16 педагогічних працівники. В школі налічується 45 учні.